Libeň: Kam jít, Kde nakupovat, Kde relaxovat, Kde se najíst

Kam jít?

Libeň patří mezi poměrně moderní a rozsáhlé pražské části, a tomu samozřejmě odpovídá to, co může lidem nabídnout. Lze se zde totiž vypravit nejenom za mnoha sportovními aktivitami, ale také za mnoha přírodními krásami, a v neposlední řadě Libeň zaujme i širokou občanskou vybaveností, a to nákupy začínaje, a mnoha dalšími oblastmi konče.

Nové byty

Aktuální developerské projekty v Libni Rezidence Dock, Rezidence Studánka, Bydlení Světova, Prosecké skály, Byty Na Korábě, Pod Vodárenskou věží.

Kde nakupovat?

Do části Libeň spadá nákupní centrum Galerie Harfa, které je taktéž spojováno i s Vysočany. Zde je k dispozici několik desítek obchodů, a z hlediska potravin supermarket Interspar. Nejsou to však jediné nákupní možnosti, jelikož v lokalitě jsou i prodejny Intersport, Jysk, ale také drobnější potraviny Žabka. Stejně tak nechybí menší supermarkety, a to market Billa, který je taktéž součástí Libně. Ten doplňuje také oblíbený Albert. A pokud hledáte přece jenom větší možnosti, je zde také Kaufland.

Kde relaxovat?

Možností relaxace a trávení volného času je v Libni více než dost. Z hlediska přírodních míst se nabízí zaniklý židovský hřbitov, nebo několik rozsáhlých parků. Za zajímavými akcemi lze potom vyrazit do 02 arény, popřípadě do dvou divadel, a to Aha nebo Gong. Neméně zajímavé z hlediska tvorby je také Divadlo Pod Palmovkou, které patří taktéž do lokality Libně. Milovníci sportu si mohou v Libni zahrát i golf nebo tenis, či navštívit místní sportovní centrum Palmovka, které nabídne širokou škálu různých aktivit pro děti i dospělé.

Kde se najíst?

Především v samotném centru lokality je restaurací více než dost, a tak lze navštívit třeba Pizzerii U Divadla, restauraci Mahonika, nebo restauraci Góvinda, která je čistě vegetariánská. Celkem je ale v lokalitě restaurací několik desítek, a samozřejmě nechybí ani oblíbená asijská bistra, popřípadě fast foody. Ty jsou v Galerii Harfa, a jedná se o KFC a Burger King. Samozřejmostí jsou ale i restaurace s typickou českou kuchyní, jako je třeba Dřevák.

Noční cesty městem

Díky své rozsáhlosti Libeň svádí i k nočním toulkám, a tak se několik podniků přímo nabízí. Kromě hudebního klubu Palmovka, který je vyhledávaný všemi milovníky hudby a širokého sortimentu nápojů, je to třeba i Herna Kobra s nonstop provozem, nebo Caffe bar Metro. Zde je kromě baru a hudební projekce možnost sledování celé řady hudebních přenosů. To vše tak Libeň nabídne milovníkům zábavy.

Kulturní památky

Libeň nežije pouze přítomností, ale dokáže zaujmout i svou minulostí. Z hlediska nejzajímavějších památek se nabízí Libeňský zámek, nádherné budovy místní sokolovny nebo gymnasia, a za návštěvu určitě stojí také Nová synagoga. Není to ale to jediné, jelikož obdivovat lze i budovu místního pivovaru, Zámeček Rokoska, nebo několik usedlostí, a to třeba Císařská, Vlachovka, nebo i Mazanka. Dalšími oblíbenými místy, která Libeň z hlediska památek nabídne, je třeba Pomník primátora Jana Podlipného, Sloup se znakem hraběte Valdštejna, nebo Kostel sv. Vojtěcha.

Rubrika : Články

Poslat

Kontaktovat prodejce